Karpacz atrakcje - trasa na Śnieżkę - Chata na skale
Chata na skale to pensjonat w Karpaczu z widokiem na góry. Jego największym atutem jest lokalizacja - w centrum miasta, jednocześnie z dala od zgiełku samochodów.
pensjonat w górach, pokoje z widokiem na góry, pokoje Karpacz, pensjonat Karpacz
528
post-template-default,single,single-post,postid-528,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
góra śnieżka wieczorem

Co robić w Karpaczu? Najpiękniejszy szlak na Śnieżkę.

Czasami zdarza nam się wędrować po górach z naszymi gośćmi, którym z wielką przyjemnością proponujemy najciekawsze trasy, często mało znane. Tym razem wybraliśmy się wspólnie na Śnieżkę, wędrując chwilę przez czeskie Karkonosze.

Zaczynamy z Osiedla Skalnego w Karpaczu, gdzie obok Kruczych Skał kierujemy się w las. Na rozwidleniu szlaków udajemy się w prawo (w lewo jest droga na Okraj) i maszerujemy pod górę na sam szczyt, aż wierzchołki drzew znajdą się w dole. W połowie drogi zaczynają się już przepiękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską. Zasłużony odpoczynek odnajdujemy w schronisku czeskim Jelenka. Stamtąd kierujemy się w stronę Śnieżki – ale nie głównym szlakiem, tylko nieopodal schroniska skręcamy w lewo, gdzie wąską ścieżką przecinamy cały Czarny Grzbiet. Kolejny punkt to podnóże samej Śnieżki, na którą trzeba wdrapać się po „schodach”. Warto wybrać tę trasę ze względu na zupełnie nowe widoki oraz pusty szlak.

Tym razem Śnieżkę przeszliśmy jednak szybko, uciekając stamtąd ze względu na ogromny tłok, po czym oddaliśmy się długiemu wypoczynkowi na łące nieopodal schroniska Odrodzenie (również po czeskiej stronie).  Do miasta warto zejść zahaczając jeszcze o schronisko Samotnia, gdzie o każdej porze roku jest przepięknie.

 

chata-na-skale-karkonosze-3

chata-na-skale-karkonosze-8

chata-na-skale-karkonosze

chata-na-skale-karkonosze-11

chata-na-skale-karkonosze-10

chata-na-skale-karkonosze-9

chata-na-skale-karkonosze-7

chata-na-skale-karkonosze-6

chata-na-skale-karkonosze-5

chata-na-skale-karkonosze-4

chata-na-skale-karkonosze-12